Skip to main content

Zahájení prázdnin na Zubačce, parní vlaky Kořenov Szklarska Poręba 1. a 2. července 2023

O víkendu 1. a 2. července zahájíme prázdniny na Zubačce. Těšit se můžete na zvláštní ozubnicové vlaky i parní vlaky z Kořenova do Szklarské Poręby. V Kořenově bude zahájena výstava Legiovlaku.

Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v předprodeji v našem e-shopu jizdenky.zubacka.cz nebo přímo v těchto vlacích. 

V Kořenově také můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy a Výtopnu Kořenov, svézt se vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic. Bohaté občerstvení je tu samozřejmostí.

Od Liberce a Jablonce do Tanvaldu a Kořenova můžete vyrazit historickým autobusem, který vypraví Boveraclub. Jízdní řád naleznete v sekci ke stažení na této stránce dole.

Návštěvníky, kteří se do Kořenova chystají autem upozorňuje, že počet parkovacích míst okolo železniční stanice Kořenov je omezený. Při parkování dbejte dopravních předpisů a pokunů pořadatelů! V neděli se navíc v Polubném bude konat pouť a průjezd kolem kostela může být omezen.

Železniční společnost Tanvald se na Vás těší o víkendu 1. a 2. července na Zubačce!

Jízdní řád

vlak Zvl Os 10 25 482 Zvl Os 12 25 484 Zvl Os 14 25 486
souprava 431.032 T426.0 431.032 T426.0 431.032 T426.0
Tanvald   10:32   13:43   17:43
Desná   10:38   13:49   17:49
Dolní Polubný   10:49   14:14   18:14
Kořenov                                 příj.   11:08   14:36   18:37
Kořenov  9:10   12:10    15:10  
Harrachov  9:22   12:22   15:22  
Polana Jakuszycka  9:37   12:37   15:37  
Szklarska Poręba Górna     příj.  9:52   12:52   15:52  

 

vlak 25 481  Zvl Os 11 25 483 Zvl Os 13  Zvl Os 15 25 485 
souprava T426.0 431.032 T426.0 431.032 431.032  T426.0
Szklarska Poręba Górna    9:58     12:58 15:58  
Polana Jakuszycka   10:16     13:16 16:16  
Harrachov   10:30    13:30 16:30  
Kořenov                             příj.   10:38     13:38 16:38  
Kořenov  9:47   12:45      16:47
Dolní Polubný 10:00   13:00      17:00
Desná 10:10   13:10      17:10
Tanvald                              příj. 10:18   13:18      17:18

Ceník jízdného pro zvláštní vlaky Zubačky (Tanvald  Kořenov)

Jízdné Celé 50% sleva 75% sleva
Jednosměrná Tanvald - Kořenov 150 Kč 70 Kč 30 Kč
Celodenní 250 Kč 120 Kč 60 Kč
Celodenní rodinná (max. 2 dospělí, 3 děti) 500 Kč    
Zubačka Plus celodenní 400 Kč    
Zubačka Plus celodenní zlevněná 200 Kč    
Zubačka Plus rodinná 800 Kč    
Jízdní kolo 50 Kč    
Doplatek 120 Kč 60 Kč  

E-shop: V e-shopu bude možné zakoupit si jen jízdenku s místenkou pro úsek Tanvald – Kořenov a zpět do vozů Bdt. V ceně jízdného zakoupeného prostřednictvím eshopu je rezervace místa k sedění.

Doplatek: Doplatek k tarifu SJT

Druhy jízdného

Zdarma

  • děti do 6 let
  • průvodci osob těžce postižených na zdraví, držitelé průkazu ZTP/P
  • platná jízdenka Euronisa ticket
  • platná jednodenní jízdenky IDOL v aplikaci IDOLKA

Zlevněné jízdné 50% sleva

  • děti od 6 do 18 let, nad 15 let prokázání věku průkazem
  • žáci a studenti od 18 do 26 let, prokázání průkazem
  • osoby starší 65 let, prokázání průkazem
  • osoby invalidní ve 3. stupni, prokázání potvrzením od ČSSZ a průkazem
  • rodiče jedoucí navštívit děti umístěné v ústavech sociální péče, prokázání průkazem ústavu a průkazem osoby
  • držitelé karty OPUSCARD

Zlevněné jízdné 75% sleva

  • držitelé průkazů ZTP a ZTP/P
  • držitelé karty OPUSCARD od 6 do 18 let, nad 15 let prokázání průkazem

Celodenní/rodinná jízdenka

  • jízdenka platná jen pro trať Tanvald - Kořenov
  • slevy stejné jako u jednotlivého jízdného
  • celodenní rodinná jízdenka platí pro max. 2 dospělí a 3 děti do 18 let, děti nad 15 let prokázání průkazem

Celodenní/rodinná jízdenka Zubačka Plus

  • jízdenka platná jen pro trať Tanvald - Kořenov, jízdenka na historický autobus Liberec/Jablonec nad Nisou/Tanvald/Harrachov – Kořenov a zpět, Kořenov – Jizerka a zpět a Kořenov – Příchovice u Čápa a zpět, jízdenka na Důlní železnici v Kořenově, vstupenka do Muzea ozubnicové dráhy v Kořenově, vstupenka do Výtopny Kořenov
  • jízdenky jsou prodávány jen ve variantách: pro dospělého, pro dítě do 12 let, rodinná jízdenka
  • jízdenka Zubačka Plus rodinná platí maximálně pro 2 dospělé a 3 děti do 12 let

Ceník jízdného pro parní vlaky Kořenov – Szklarska Poreba Górna

Jízdné Celé 50% sleva 75% sleva
Jednosměrné Kořenov – Szklarska Poreba Górna 200 Kč 100 Kč 50 Kč
Zpáteční Kořenov – Szklarska Poreba Górna 400 Kč 200 Kč 100 Kč

E-shop: V ceně jízdného zakoupeného prostřednictvím eshopu je rezervace místa k sedění.

Druhy jízdného

Zdarma (bez rezervace místa; cena za rezervaci místa je ve výši jízdného sleva 75%)

  • děti do 6 let
  • průvodci osob těžce postižených na zdraví, držitelé průkazu ZTP/P

Zlevněné jízdné 50% sleva

  • děti od 6 do 18 let, nad 15 let prokázání věku průkazem
  • žáci a studenti od 18 do 26 let, prokázání průkazem
  • osoby starší 65 let, prokázání průkazem
  • platná jízdenka Euronisa ticket

Zlevněné jízdné 75% sleva

  • držitelé průkazů ZTP a ZTP/P
  • platná jízdenka Euronisa ticket od 6 do 18 let, nad 15 let prokázání průkazem
  • rezervace místa pro děti do 6 let a průvodce osob těžce postižených na zdraví, držitele průkazu ZTP/P, při zakoupení jízdenky s místenkou na eshopu

 Autobusová linka s historickým autobusem

Kořenov, žel. st. 11:11 11:50 13:50 15:50
Horní Polubný, Hotel Sport 11:15* 11:55* 13:55* 15:55*
Jizerka 11:30 12:10 14:10 16:10
* staví pouze v sobotu 1. července
Jizerka 11:30 12:25 14:25 16:25
Horní Polubný, Hotel Sport 11:45* 12:35* 14:35* 16:35*
Kořenov, žel. st. 11:50 12:40 14:40 16:40
* staví pouze v sobotu 1. července
Kořenov, žel. st. 12:50 14:50
Příchovice, U Čápa 13:05 15:05
Příchovice, U Čápa 13:25 15:25
Kořenov, žel. st. 13:38 15:38

Plné jízdné 50,- Kč, zlevněné 30,- Kč,
zpáteční celé 80,- Kč, zlevněné 50,- Kč.
Zlevněné jízdné: děti 6 - 11,99 let, ZTP a ZTP/P.

Ke stažení 

Zahájení prázdnin na Zubačce, parní vlaky Kořenov Szklarska Poręba 1. a 2. července 2023 (plakát, PDF, 887 kB)
Jízdní řád autobusové linky 111 (PDF, 163 kB)
Ceník jízdného historického autobusu (PDF, 199 kB)

Tuto akci pořádá

Tuto akci podpořili

České dráhy Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou  Liberecký kraj METRANS Rail  Mikroregion Tanvaldsko Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Pivo Konradzubacka-provoz-200.png

  • Vytvořeno dne .
  • Přečteno: 8980