Kniha Železná dráha v údolí řeky Kamenice

V roce 2015 oslavila železniční trať ze Železného Brodu do Tanvaldu své 140. výročí. Při této příležitosti vydává Železniční společnost Tanvald knihu věnovanou této lokální trati spojující města, obce a vesničky podél řeky Kamenice.

Kniha Železná dráha v údolí řeky Kamenice má 214 stran a obsahuje na 371 obrázků, které se skládají z dobových pohlednic, nákresů, jízdních řádů, jízdenek, plánků a fotografií. Publikace přibližuje čtenáři plány na výstavbu trati v regionu a její potřebu, samotný vznik a stavbu trati. Přiblíží i jednotlivá období provozu až po současnost, podívá se také na jednotlivé stanice a zastávky, a přiblížíme i vozový park na trati – parní lokomotivy, motorové vozy a dieselové lokomotivy. Ne příliš veselou kapitolou jsou nehody na trati, nevyhneme se tak nehodě na Spálově, od které letos v srpnu uplynulo 25 let. Kniha nabídne čtenáři i tipy na výlet v okolí a na odlehčení jsou zde uvedené i povídky, které se vážou přímo k trati samotné.

Cena knihy je 595 Kč.

Knihu si můžete koupit v Muzeu ozubnicové dráhy nebo si ji objednat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Při objednání knihy emailem uveďte počet knih, způsob doručení (preferujeme platbu předem na účet), adresu pro doručení a kontaktní telefon. Bez těchto údajů nebude objednávka přijata.

Možnosti doručení a ceny poštovného a balného:
* platba dobírkou (hotově při převzetí zboží) – 150 Kč
* platba převodem (předem na účet 2300853725 / 2010) – 75 Kč
* osobní převzetí po předchozí domluvě v těchto městech:
Tanvald, Jablonec nad Nisou, Velké Hamry, Turnov, Praha – 0 Kč

Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Prodávající je Železniční společnosti Tanvald, obecně prospěšná společnost, se sídlem Krkonošská 256, 468 41 Tanvald, identifikační číslo 254 74 481, zapsána v rejstříku obecně prospěšných společností vedeném u Krajského soudu v ústí nad Labem - v oddílu 0, vložce číslo 131.

Kontakty pro případné vrácení nebo reklamace: Železniční společnost Tanvald, Pavel Šturm, U Lesíka 617, 468 41 Tanvald, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon telefon 606 189 373. V případě vrácení nebo reklamace nezasílejte zboží na dobírku – nebude převzato! V případě vrácení se vrací jen cena knihy (při poškození poměrná část dle rozhodnutí prodávajícího).

Ke stažení

Obchodní podmínky (PDF, 72 kB)

468-01
468-02
468-03