Další vůz v obnoveném nátěru

V úterý 28. ledna dorazil do depa Tanvald další, v pořadí již čtvrtý osobní vůz bývalé řady Balm v obnoveném původním nátěru, aby tak v letošní sezoně posílil soupravy zvláštních vlaků vypravovaných Železniční společností Tanvald.

Dodejme, že tři vozy Balm v původním, tzv. polomáčeném nátěru oživily zvláštní vlaky na zubačce již v loňském roce. Společně s nimi byl provozován i další Balm, který byl však chybou zhotovitelské firmy opatřen barvami v takovém provedení, v jakém byl k obnově laku přistaven a to tedy v podobě tmavě červené skříně se širokým krémovým pruhem po obvodu.

Poslední vůz byl z Nymburka, kde byl nalakován v prostorách DPOV přepraven za pomoci lokomotivy 750.118 ČD nejprve do Turnova, kde byl odstaven v bývalém lokomotivním depu. O dva dny později jej dále do Tanvaldu dopravil motorový vůz 810.602 zapůjčený společností GW Train Regio.

Železniční společnost Tanvald má tak nyní k dispozici ucelenou soupravu celkem pěti vozů původní řady Balm a jeden vůz téže řady upravený na bufetový. Historická souprava, jejíž řazení lze podle potřeby operativně měnit tak bude, doufejme, že ke plné spokojenosti návštěvníků, zvládat nápory cestujících při dalších zvláštních jízdách na unikátní ozubnicové trati z Tanvaldu do Harrachova a ve spojení s motorovým vozem M240.056, jednou ze dvou raritních ozubnicových lokomotiv T426.0, či třeba s „Hektorem“ T435.0111 tak může téměř zcela neomylně evokovat dobu let šedesátých, kdy tato vozidla, jako zcela nová brázdila naše tratě.

356-01
356-02
356-03
356-04
356-05
356-06