Novinky v prodeji II

Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově se otevřelo 1. Května a tím zahájilo svojí letní sezónu, která bude končit až 28. října. Muzeum je v letní sezóně otevřeno od 10 do 17 hodin. V květnu a v říjnu bude otevřeno v sobotu, v neděli a ve svátek, od června do září bude otevřeno denně.

O loňských vydaných novinkách jsme vás informovali v článku Novinky v prodeji. Tyto pohledy, brořuru či pohledy je možné stále zakoupit v Muzeu ozubnicové dráhy v Kořenově. I tento rok si Železniční společnost Tanvald připravila pro návštěvníky do muzea další novinky.

DVD Motorové vozy na Tanvaldsku

Video dokument Motorové vozy na Tanvaldsku obsahuje záběry z trati Liberec – Tanvald – Harrachov – Szklarska Poreba, Tanvald – Železný Brod a Smržovka – Josefův Důl. Dokument je rozdělen do 13 částí. Každá část představuje jednu řadu motorového vozu, s kterou jsme se mohli na Tanvaldsku setkat. Začínáme Hurvínkem a vozy Stadler RS1 dokument zakončíme. Dokument obsahuje několik historických záběrů z 80. let a následně provoz od roku 1997 do roku 2012.

většina záběrů přehrána z VHS
amatérské záběry
délka záznamu 85 minut
přes 100 fotografií
DVD bonus I: Zkoušky motorových vozů na Zubačce 10. Května 2006
DVD bonus II: Motorové vozy 854 na Zubačce v roce 2012
cena 159 Kč

Puzzle

Kdo by rád neskládal puzzle? Samozřejmě děti a tak Vám přinášíme hned tři druhy zubačkového puzzle. Na prvním obrázku si složíte Zubačku T426.003 s Krakonošem, druhé puzzle pak se Zubačkou T426.001 v Tanvaldském depu, třetí skládačka je pak věnována motorovému vozu M240.0056 v čele ozubnicového vlaku u Kořenova.

puzzle je velikost A4 a obsahuje celkem 96 dílků
obrázky jsou pouze ilustrativni, jedná se o kvalitní zpracování
od každého druhu jsme vydali pouze 5ks
cena 129 Kč

Magnetka (v přípravě)

Již se mnoho návštěvníků dočká, Zubačka vydává magnetku. Doufáme, že se Vám bude líbit, a jako bonus s magnetkou dostanete i stejnou samolepku.

vyjde v průběhu května 2013
cena 25 Kč

V průběhu letní sezóny pro Vás připravujeme další novinky, o kterých Vás budeme na našich stránkách včas informovat. Pokud máte pocit, že nám něco v nabídce chybí, napište nám, co byste rádi v naší nabídce nalezli.