Novinky v prodeji

V Muzeu ozubnicové dráhy v Kořenově či v Balm Bistru si můžete zakoupit novinky vydané Železniční společností Tanvald.

Brožura Proč má zubačka zuby?

Už víte proč má zubačka zuby? Ne? Tak Vám doporučujeme koupi brožury „Proč má Zubačka zuby, anebo průvodce po ozubnicové dráze Tanvald – Kořenov“. Jedná se o dotisk a aktualizaci brožury, která byla vydána v roce 2005. V brožuře se dozvíte o historii trati - proč a jak byla postavena. Část brožury se věnuje vozidlům Zubačky od parních ozubnicových lokomotiv 404.0 až po současné nasazení motorových vozů Stadller RS1. Podrobně je popsána celé trať z Tanvaldu do Harrachova. Celá brožura má 26 stran a je doplněna barevnými a černobílými obrázky.

Cena brožury Proč má zubačka zuby? je 79,- Kč.

DVD Elektronici 743

Počátkem roku 2012 se v Kořenově uskutečnila beseda o lokomotivách řady 743. Kromě bohatého povídání a promítání fotografií, vyšlo k této příležitosti i amatérské video o délce 38 minut, které dokumentuje provoz Elektroniků na Tanvaldsku. Všechny záběry pochází z období let 1997 až 2010. DVD je obohaceno 101 fotografií z provozu.

Cena DVD Elektronici 743 je 149,- Kč.

8 nových pohlednic

Po pěti letech vydává Železniční společnost Tanvald další sérii pohlednic. Tématem jednotlivých pohlednic je především zubačka, ale také Muzeum ozubnicové dráhy, Jižerská železnice či „Singrovka“ M240.056.

Cena jedné pohlednice je 6,- Kč.