Den dětí na Zubačce 2. června 2012

V sobotu 2. června zahájila Zubačka svoji sezónu již tradičně jízdou na Den Dětí. V čele soupravy zvláštního vlaku vyrazila „Singrovka„ M240.056, následovaly vozy Balm Bistro a čtyři vozy Balm. Celou soupravu sunula unikátní ozubnicová lokomotiva „Rakušanka„ T426.003. V prvních třech vozech, jak již všichni vědí, mohli cestující sledovat průběh jízdy vlaku na televizních obrazovkách z pohledu strojvedoucího motorového vozu.

Poprvé na den dětí byl také vypraven druhý ozubnicový vlak z Tanvaldu před druhou hodinou, který přivezl další návštěvníky do Kořenova a tak se soutěží a disciplín mohlo zúčastnit více dětí.

I přes meteorology slibovanou nepřízeň počasí se na obloze ukázalo sluníčko a Dne dětí na Zubačce se zúčastnilo mnoho návštěvníků. Děti si mohli zasoutěžit v několika soutěžních disciplínách jako je například házení kroužků na cíl či házení míčků do ozubeného kola Zubačky. Všechny děti byly odměněny drobnými dárečky a pamětním diplomem. Svoji šikovnost bylo možné vyzkoušet i na hlavolamech zapůjčených z IQ parku.

Samostatnou disciplínou bylo kreslení obrázku Zubačky. Výsledky této soutěže jsme vám přinesli v samostatném článku Nejhezčí obrázek Zubačky.

Pro všechny návštěvníky byla připravena ukázka výcviku psů. Největší ohlas sklidily ukázky zadržení pachatele v autě či restauraci.

Celého dne se zúčastnilo více jak 300 dětí z různých koutků republiky. Všem účastníkům děkujeme za účast a doufáme, že se příští rok v Kořenově opět setkáme.

Poděkování za sponzorování akce patří Libereckému kraji, IQ parku, Českým Drahám a společnosti KORID LK.

324-01
324-02
324-03
324-04
324-05
324-06
324-07
324-08